Vdesin shtatë persona pas një aksidenti në garën motorike në Sri Lanka, mes tyre një tetëvjeçare

21 prill 2024 | 19:12

Një makinë ka dalë nga rruga gjatë një gare motorike në Sri Lanka duke vrarë shtatë persona, raportojnë mediat lokale.

Ata thonë se të paktën 18 të tjerë u lënduan në aksidentin në ngjarjen Fox Hill Supercross në qytetin e Diyatalawa të dielën.

Midis të vdekurve ishin katër zyrtarë të garës si dhe spektatorë, duke përfshirë një vajzë tetëvjeçare, raportojnë mediat.

Gara organizohet nga ushtria e Sri Lankës, e cila ka një akademi në Diyatalawa dhe ishte gara e saj e 28-të.

Më shumë se 100 mijë spektatorë ishin të pranishëm. Videot e dëshmitarëve okularë tregojnë njerëz që nxitojnë drejt vendit të ngjarjes pas kësaj. Ngjarja u pezullua.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Kryeparlamentari, Glauk Konjufca ka bërë të ditur se ka bërë…