Vdiq moderatorja e njohur e CNN-it, Alice Stewart

19 maj 2024 | 09:18

Ka vdekur në moshën 58-vjeçare moderatorja e njohur e CNN, Alice Stewart.

Raportohet se ajo u gjet e vdekur të shtunën në lagjen “Bellevue” në Washington.

Dyshohet se ajo vdiq nga një sëmundje.

Stewart ishte moderatore në fushën e politikes, shkruan CNN.

Ajo u lind më 11 mars 1966, në Atlanta dhe filloi karrierën e saj si reportere lokale në Gjeorgji përpara se të transferohej në Little Rock, Arkansas, për të qenë një spikere lajmesh.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Deputetja e Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Hykmete Bajrami, ka…