Vëllaznimi fiton Kupën në Ligën e Parë

13 shkurt 18:14

Vëllaznimi është fitues i Kupës në Ligën e Parë, pasi në finale ka mundur AS Prishtinën me rezultat 66:72 (16:21, 18:17, 17:20, 15:14).

Ndeshja ka qenë shumë interesante, ku skuadra kuqezi e nisi ndeshjen më mirë, duke e fituar çerekun e parë 16:21. Lojë më e barabartë u zhvillua në periudhën e dytë, që përfundoi 18:17 për AS Prishtinën. Edhe pjesa e dytë ishte kryesisht e barabartë, ku perioda e fundit përfundoi 17:20 dhe ajo e fundit 15:14, derisa Vëllaznimi triumfoi në fund me rezultat 66:72.

Dion Haxhosaj me 13 pikë e 18 kërcime dhe Ermir Gashi me 13 pikë e 10 kërcime ishin më të dalluarit te AS Prishtina, kurse te skuadra kuqezi u dalluan Arion Balluku me 21 pikë, shtatë kërcime e shtatë asistime dhe Bardh Rexha me 15 pikë e 10 kërcime.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, mori sot pjesë në Konferencën…