Veseli, ndërmarrësve: Mos blini toka (Video)

22 shtator 12:47

Kandidati i PDK-së për kryeministër, Kadri Veseli, u ka bërë thirrje të gjithë ndërmarrësve qe mos të blejnë toka.

Ai ka thënë se kushdo që dëshiron të investojë dhe të krijojë vende pune ose prodhim, në qeverisjen tij, tokat që janë publike apo shtetërore do ua japim me 1 euro metrin katror, me qiradhënie afatgjate për 99 vite.

“U bëj thirrje të gjithë ndërmarrësve: mos blini toka. Kushdo që dëshiron të investojë dhe të krijojë vende pune ose prodhim, në qeverisjen time, tokat që janë publike apo shtetërore do ua japim me 1 euro metrin katror, me qiradhënie afatgjate për 99 vite”, ka shkruar Veseli në llogarinë e vet në “Facebook”.

/Epoka e re/

U bëj thirrje të gjithë ndërmarrësve: mos blini toka. Kushdo që dëshiron të investojë dhe të krijojë vende pune ose…

Gepostet von Kadri Veseli am Sonntag, 22. September 2019

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Kandidatja e Lidhjes Demokratike të Kosovës për kryeministre, Vjosa Osmani,…