Veseli thotë se vizat hiqen në dhjetor

31 maj 2018 | 10:28

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka thënë se në dhjetor të këtij viti hiqen vizat për shtetasit e Kosovës.

Sipas tij, populli i Kosovës ka të drejtë në lëvizje të lirë pasiqë ka mbetur i bllokuar dhe se Kosova nuk paraqet rrezik për shtetet tjera se mund të rritet numri i azilkërkuesve.

Këto komente, Veseli i bëri pas mbledhjes së Kryesisë së Kuvendit.

 

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Nga: Adem Grabovci Në 19- vjetorin e rënies heroike T’i…