Vidhet piktura e Van Goghut në një muze që u mbyll për shkak të pandemisë

30 mars 17:08

Hajdutët vodhën një pikturë të Vincent van Goghut nga një muze në Holandë.

Muzeu ishte i mbyllur për publikun për shkak të shpërthimit të koronavirusit, tha drejtori i muzeut Singer Laren, Evert van Os.

Vincent Willem van Gogh ishte një piktor holandez dhe një ndër figurat më të famshme dhe me ndikim në histori të artit perëndimor.

Në pak më shumë se një dekadë, ai krijoi rreth 2.100 vepra arti.

Ai vrau vetën në moshën 37 vjeçare.

Një vepër e tij e artit shitet për dhjetëra milionë dollarë.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Kryeministri në detyrë, Albin Kurti, ka marrë vendim për lirimin…