Viktimat në Papa Guinenë e Re, Osmani: Kosova është e gatshme të ofrojë mbështetjen e saj

27 maj 2024 | 14:35

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka shprehur ngushëllime për viktimat në Papa Guinenë e Re si pasojë e rrëshqitjes së dheut.

Ajo, me anë të një postimi në rrjetin social “X”, ka theksuar qëndrojnë afër me popullin dhe Qeverinë e Papa Guinesë së Re.

“Kosova është e gatshme të ofrojë mbështetjen e saj për të ndihmuar në kapërcimin e këtyre kohërave zemërthyese për popullin e Papua Guinesë së Re”, ka shkruar Osmani.

everia e Papa Guinesë së Re ka njoftuar se më shumë se 2 mijë persona besohet se janë varrosur të gjallë nga rrëshqitjet e dheut të premten.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Misioni i Organizatës për Siguri dhe Bashkëpunim dhe Evropë (OSBE)…