Villarreali eliminon Bayernin, Reali dhe Chelsea shkojnë në vazhdime (video)

12 prill 23:00

Villarreali e ka eliminuar Bayern Munchen nga Liga e Kampionëve, pasi luajti baras 1-1 në ndeshjen kthyese në Ligën e Kampionëve. Spanjollët e kishin fituar ndeshjen e parë me rezultat 1-0 dhe më mërit kualifikohen në gjysmëfinale.

Robert Lewandowski shënoi golin e parë në ndeshje, por Samuel Chukwueze dhjetë minuta para fundit të ndeshjes e barazoi rezultatin 1-1.

Ndeshja tjetër mes Realit dhe Chelseat ka shkuar në vazhdime. Koha e rregullt ka përfunduar 1-3, por me rezultat të përgjithshëm 4-4.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
“Mosbindja ndaj urdhrave” kthehet në vepër “penale”. Ky është një…