Voca dhe Kasami në formacionin e javës në Zvicër

03 shkurt 15:07

Futbollistët shqiptarë janë duke shkëlqyer nëpër ligat më të forta të Evropës.

Në fundjavë është zhvilluar xhiro e 20-të në kampionatin zviceran. Futbollisti i Kosovës, Idriz Voca ka shkëlqyer në fitoren e Luzernit kundër Young Boys me rezultat 2-0.

Ai është përfshirë në formacionin më të mirë të javës në Zvicër. Gjithashtu sikurse Voca është vlerësuar edhe shqiptari tjetër, Pajtim Kasami.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Mohamed Salah ishte në mesin e lojtarëve më të mirë…