Volodymyr Zelensky mbërrin në Shqipëri

27 shkurt 2024 | 23:51

Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky ka mbërritur në Shqipëri.

Ai është pritur në aeroportin e Rinasit nga ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Igli Hasani.

“Nder i madh për të pritur Presidentin Zelensky në Tiranë. Një moment kyç për nxitjen e lidhjeve dypalëshe dhe qëndrimin në solidaritet me Ukrainën në luftën e saj heroike kundër agresionit të Rusisë”, – shkruan Hasani, ndërsa ka ndarë fotot nga pritja në Rinas.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
As pas katër vjetësh nga vrasja e ish-ushtarit të Ushtrisë…