Votat e kandidatëve të PDK-së në Ferizaj

08 tetor 2019 | 12:02

Partia Demokratike e Kosovës ka arritur të dal partia e dytë në qytetin e Ferizajt, pas Vetëvendosjes në zgjedhjet e 6 tetorit.

Kadri Veseli i prinë kësaj liste me 10082 vota, kurse i dyti është Elmi Reçica me 7972 vota. Ndërsa i treti renditet  veprimtari i shquar dhe ish-kryetari i Komunës së Ferizajt, Bajrush Xhemajli me 5608 vota.

 

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Partia Demokratike e Kosovës ka dërguar një ankesë në Panelin…