Vuçiq i drejtohet serbëve sonte në ora 21:00

06 nëntor 20:40

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, sonte në ora 21:00, do të flasë lidhur me zhvillimet e fundit, pas vendimit të Qeverisë së Republikës së Kosovës për shkallëzimin e vendimit për targat.

Vuçiq, veç tjerash pritet të komentojë edhe tërheqjen e serbëve të Kosovës, nga funksionet shtetërore, si dhe tema të tjera që lidhen me raportet midis dy shteteve.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Me ftesë të Kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, kabineti qeveritar…