Kearns: Radoiçiqi të ekstradohet në Kosovë për t’u përballur me drejtësinë

09 dhjetor 2023 | 16:57

Alicia Kearns, kryetarja e komitetit të përzgjedhur për punët e Jashtme në Parlamentin britanik, ka kërkuar që Milan Radoiçiqi të ekstradohet në Kosovë.

“Interpoli ka lëshuar një alarm të kuq për Milan Radoiçiqin dhe të tjerët prapa sulmit terrorist në Banjskë dhe për vrasjen e policit kosovar, Afrim Bunjaku. Radoiçiqi tashmë e ka pranuar [veprën] dhe duhet të ekstradohet në Kosovë me bashkëpunëtorët e tij për t’u përballur me drejtësinë”, tha Kearns në X.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Pasi Njësiti Special Intervenues (NJSI) dhe Sindikata e Policisë së…