Latifi citon Ajnshtajnin për protestën “e pazakontë” pro-Kurti: Budallallëku njerëzor nuk ka fund

13 gusht 2023 | 20:47

Analisti Blerim Latifi ka reaguar ndaj protestës së çuditshme e cila u mbajt sot në Prishtinë, në përkrahje të Kryeministrit Albin Kurti.

Protestën përkrahëse të pushtetit, ku ndër të tjera kërkoheshin “kokat” e analistëve, që sipas protestuesëve duhet të sillen para gjyqit, Latifi e ka komentuar me fjalët e Albert Ajnshatajn.

“Dy gjëra janë të pafundme: Universi dhe budallaku njerëzor; dhe vetëm për Universin nuk jam i sigurt”.- ka shkruar ndër të tjera Latifi.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Nga nesër, 15 gusht, pas pushimit veror pritet të fillojë…