Zbulohen dhjetëra krijesa të reja

28 maj 2018 | 10:43

Një sërë speciesh të reja janë gjetur në ujërat e paeksploruara në ishullin indonezian të Java.

Shkencëtarët nga Singapori dhe Indonezia zbuluan më shumë se një duzinë specie të reja gjatë një studimi të deve të thella të pashkelura. Në total, 800 lloje të ndryshme të karkalecave të detit, peshqit, sfungjer deti dhe molusqeve janë tërhequr nga detet e thella, duke përfshirë edhe një krim 6 cm të gjatë.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, ka…