Zbulohen fosilet e një breshke gjigante, ka përmasat e një makine

14 shkurt 11:00

Studiuesit kanë zbuluar fosilet e një breshke gjigante, e cila është në përmasat e një makine. Zbulimi është bërë në Amerikën e Jugut dhe mendohet që breshka ka jetuar 7-12 milionë vjet me parë.

Ajo ishte e gjatë 3-4 metra dhe me peshë 1.25 ton, rreth 100 herë më shumë se gjysma e gjatësisë së breshkës së sotme.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Kosova dhe Serbia kanë nënshkruar sot në Mynih të Gjermanisë…