Zelensky ia dorëzon Ramës çmimin ‘Yaroslav i Urti’ (video)

28 shkurt 2024 | 10:58

Para nënshkrimit të marrëveshjes së bashkëpunimit që përforcon e promovon miqësinë në mes të Shqipërisë dhe Ukrainës, presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky i ka dorëzuar medalje Edi Ramës.

Çmimi “Yaroslav i Urti” i është dorëzuar Ramës me vendimin e Zelenskyt për kontributin e jashtëzakonshëm personal dhe për mbështetje të Ukrainës.

Ndiqni më poshtë momentin e dorëzimit të medaljes dhe firmosjes së marrëveshjes.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Një çantë që përmbante një kompjuter dhe dy memorie “USB”…