Zemaj takon sekretarin amerikan Tillerson, e falënderon për mbështetjen ndaj Kosovës

08 shkurt 20:22

Deputeti i LDK-së, Armend Zemaj po qëndron në SHBA për Lutjet e Mëngjesit.

Zemaj sot është takuar me sekretarin amerikan të shtetit, Rex Tillerson dhe kongresmenin Sanford D. Bishop, të cilët i ka falënderuar për mbështetjen e SHBA-së ndaj Kosovës.

Postimi i plotë:

Ju konsiderojmë miq të çmuar andaj Shtetet e Bashkuara dëshirojnë përparimin tuaj drejt integrimit euroatlantik. Sot në evenimentin e Lutjeve të Mëngjesit ishte nderë dhe privilegj të takoja dhe të falënderoja për mbështetjen e SHBA-ve., sekretarin amerikan të Shtetit, Zt. Rex Tillerson.
Bashkëbisedimi edhe me kongresmenin Sanford D. Bishop, një mik i Kosovës në kohet e vështira të luftës,interesimi për zhvillimet në Kosovë,rajon dhe partneritetin me SHBA-të.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Këngëtarja Rovena Stefa së shpejti do e lansojë këngën e…