Zeqiri përforcon Prishtinën

19 gusht 15:40

Jetmir Zeqiri sezonin e ardhshëm do të jetë pjesë e Sigal Prishtinës. Pas Lejsonit edhe Jetmiri në sezonin e ardhshëm do të jenë pjesë e bardhë e kaltërve.

Jetmiri është i gjatë 2,00CM dhe aktivizohet në pozitat 3/4. Zeqiri vjen me mjaft eksperiencë nga Superliga e Maqedonisë si dhe pas 2 viteve tejet të sukseshme me skuadrën e Pelisterit.

Duhet cekur që skuadra e Pelisterit ishte lidere në pjesën e rregullt të kampionatit derisa u eliminuan në gjysëmfinale nga skuadra e MZT Skopje e cila u shpallë më pas kampione.

Zeqiri në edicionin që sapo lamë pas luajti me një mesatare prej 7.7 pikëve dhe kishte vetëm 9 paraqitje për shkak të lëndimit,derisa një edicion më herët luajti me një mesatare prej 11.5pikëve e 6.1 kërcimeve për ndeshje.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Nuk janë të pakta rastet ku individët paguajnë pronarët e…