Zëvendësministrja Bakija-Deva pret në takim deputetin kantonal të Gjenevës

06 prill 11:50

Zëvendësministrja e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Burbuqe Bakija-Deva, ka pritur sot në takim deputetin në parlamentin kantonal në Gjenevë, njëherësh drejtor ekzekutiv nga Klubi Zviceran i Shtypit, Guy Mettan, dhe presidentin e Shoqatës së Miqësisë Franko-Shqiptare Tahir Shabani.

Në këtë takim zëvendësministrja Burbuqe Bakija-Deva ka biseduar për thellimin e marrëdhënieve dhe organizimin e promovimeve kulturore në vazhdim të përpjekjeve të një bashkëpunimi me organizatat ndërkombëtare në mes të Kosovës me Gjenevën, Francën dhe Brukselin, duke favorizuar diplomacinë parlamentare kulturore për Kosovë.

Po ashtu, Bakija-Deva ka biseduar edhe për favorizimin e kulturës, sportit dhe rinisë në mes këtyre vendeve.

Fotografia e Burbuqe Bakija-Deva

Fotografia e Burbuqe Bakija-Deva

/Epoka e re/

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Kancelarja e Gjermanisë, Angela Merkel, do të udhëtojë në Shtetet…