Zhegrova, afër transferimit në Juventus

24 maj 2024 | 15:47

Ylli i Kosovës, Edon Zhegrova është afër transferimit në Seria A.

Juventusi duket se e ka shumë seriozisht për transferimin e yllit të Lille në merkaton e verës. Mediat në Itali raportojnë se në orët e fundit ka pasur dhe kontakte me klubin francez.

Transferimi i Zhegrovës te Juventusi duket se do të jetë një ndër misionet e para këtë verë për drejtorin sportiv, Giuntoli. Kjo lëvizje mund të konkretizohet për shifrën e 15 milionë eurove, aq sa është dhe kërkesa e klubit francez.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Kuvendi Komunal i Prishtinës me 36 vota për, asnjë kundër…