Zidane: Ja pse e zëvendësova Ronaldon

04 shkurt 2018 | 15:35

Trajneri Zinedine Zidane ka treguar arsyen pse e zëvendësoi Cristiano Ronaldon në ndeshjen ndaj Leventës, e cila përfundoi 2-2.

Trajneri francez bëri me dije se arsye e këtij zëvendësimi ishte për të pasur më shumë lojtarë në mesfushë.

“E largova nga fusha pasi doja një lojtar më shumë në mesfushë, për të mbrojtur edhe me Asensio e Benzema. Gjithsesi, tani ajo sfidë i përket të shkuarës dhe po mendoj për ndeshjen e radhës. La Liga nuk përfundon tani, por në maj edhe pse rivalët tanë janë shumë të shkëputur”, ka thënë Zidane.

Redaksia online
(e.r. / epokaere.com)

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Administrata Tatimore e Kosovës (ATK) në vitin 2017 ka mbyllur…