Zidane për penalltinë e paakorduar: Lojtarët thanë se ishte lojë me dorë, gjyqtari tha jo

07 mars 22:03

Zinedine Zidane ka refuzuar të jap në mendim më ndryshe në lidhje me atë se a kishte penallti për Real Madridin në përballjen me Atletico Madridin në La Liga.

Gjyqtari Alejandro Hernandez nuk akordoi 11 metërsh për Los Blancos, kur lojtari i Los Cholchoneros luajti me dorë në zonë.

“Si gjithmonë, nuk jam duke u përfshirë”, ka thënë Zidane.

“Ne e dimë që ata [gjyqtarët] kanë një punë të vështirë. Ne duhet ta respektojmë vendimin dhe kaq. Ne e dimë që, në çdo mënyrë, është e vështirë. Ne nuk mund të përfshihemi në këtë. Është përgjegjësia e gjyqtarit”.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Është plagosur një person rreth orës 20:15 në fshatin Rekë…