Zjarr në një klub nate në Stamboll, 15 të vdekur

02 prill 2024 | 15:34

Pesëmbëdhjetë persona kanë vdekur dhe tetë të tjerë janë lënduar nga zjarri në një klub nate në pjesën qendrore të Stambollit gjatë punës riparuese. Kështu ka bërë me dije të martën kryetari i qytetit, Ekrem Imamoglu.

Shtatë prej tetë personave të lënduar janë në gjendje kritike, ka thënë ai, raporton agjencia “Reuters”.

 

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Thellimi i marrëdhënieve bilaterale mes Republikës së Kosovës dhe Japonisë,…