Zjarri shkatërron mijëra kilometra katrorë të pyjeve në Rusi

29 prill 11:32

Qendra Federale e Zjarrit Pyjor të Rusisë ka njoftuar më 29 prill që më shumë se 70 zjarre kanë shkatërruar rreth 1,870 kilometra katrorë të zonës pyjore në 24 orët e fundit në lindje të territorit rus.

Kjo qendër ka njoftuar se situata më e vështirë ka qenë në rajonin Amur.

Zjarre janë raportuar edhe në rajonet, Primorsky dhe Khabarovsk.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Luhen sot 3 ndeshjet e mbetura të javës së 31…