Zyrtarizohet koalicioni parazgjedhor AAK-PSD

19 gusht 2019 | 15:20

Lideri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, dhe lideri i Partisë Socialdemokrate (PSD), Shpend Ahmeti, kanë arritur marrëveshje për koalicion parazgjedhor në mes të këtyre dy partive.

Këtë e ka bërë me dije kryetari Ahmeti në një konferencë të përbashkët për medie me kryetarin e AAk-së Ramush Haradinaj.

Bartës i listës së këtij koalicioni do të jetë Ramush Haradinaj, i cili do të jetë edhe kandidat për kryeministër.

/Epoka e re/  

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Futbollistët e Komunës së Prizrenit do të kenë edhe një…