100-vjeçarja i futet garës për Këshillin Gjerman

17 prill 2019 | 11:18

Për shumicën e njerëzve arritja e moshës 100-vjeçare do të ishte arsye më se e mjaftueshme për të pushuar dhe për t’i marrë gjërat me lehtësi, por Lisel Heise ka ide të tjera.

Gjermanja, një ish-mësuese sportive, ka filluar një kapitull të ri në jetën e saj, duke iu futur garës për anëtare të Këshillit në qytetin e saj të lindjes Kirchheimbolanden.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Peshku i artë më i vjetër ka ngordhur në moshën…