11 viktima, 223 të infektuar dhe 44 të shëruar në Shqipëri

30 mars 11:21

Një 79-vjeçar nga Tirana ka humbur jetën sot në Spitalin Infektiv si pasojë e koronavriusit, duke e çuar në 11 numrin e viktimave.

Ndërkohë Ministria e Shëndetësisë në një deklaratë për media tha se janë 11 raste të reja, ndërsa në total janë 223 persona të infektuar me koronavirus.

Deri tani janë testuar 1 526 raste të dyshuara dhe prej tyre janë të konfirmuar pozitivë me COVID 19, 223 raste.

Shpërndarja gjeografike e rasteve pozitive

– Tiranë         124 raste

– Durrës          14 raste

– Lushnje        4 raste

– Elbasan         5 raste

– Fier               23 raste

– Kavajë          4 raste

– Rrogozhinë2 raste

– Korçë            14 raste

– Vlorë           5 raste

– Shkodër        7 raste

– Lezhë           5 raste

– Berat            1 rast

– Has              2 raste

– Krujë            5 raste

-Tropojë        4 raste

– Pukë             3 raste

– Mirditë         1 rast

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Është përgëzuar nga të gjithë, dërgimi i mjekëve dhe infermierëve…