12 mijë e 338 raste aktive me Covid në Kosovë

22 nëntor 15:17

Në Kosovë janë aktive edhe 12 mijë e 338 raste me Covid-19. Këto statistika janë publikuar të dielën nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKShPK).

“Numri total i rasteve pozitive është 34 295 raste nga 131 186 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 914 raste të vdekjes. Gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 550 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 21 043 raste, kurse numri i rasteve aktive është 12 338”, ka njoftuar IKShPK-ja.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKShPK) ka njoftuar…