16-vjetori i Pavarësisë, Bislimi: Jemi të pakompletuar të festojmë pa heronjtë tanë të gjallë

16 shkurt 2024 | 22:52

Nesër, më 17 shkurt, Republika e Kosovës shënon 16-vjetorin e Pavarësisë.

Veprimtari, drejtori i “Zërit Perëndimor të Kosovës”, Sali Bislimi, ka uruar qytetarët për Ditën e Pavarësisë.

Ai ka shkruar në “Facebook” se në 16-vjetorin e Pavarësisë jemi të pakompletuar të festojmë pa heronjtë tanë të gjallë, udhëheqësit e UÇK-së, të cilët ndodhën në paraburgim në Hagë.

“Kosovë, urime 16-vjetori i Pavarësisë! Një moment për të kujtuar të gjitha përpjekjet për liri dhe pavarësi.
Rruga ishte e gjatë me plote dhimbje e lot, andaj o sot o kurrë duhet t’i bashkojmë forcat që të punohet në një vend për Kosovën dhe Shqiptarinë. Jemi të pakompletuar të festojmë pa heronjtë tanë të gjallë që këputën prangat e robërisë, që padrejtësisht gjinden në Hagë. Liria dhe demokracia nuk duhet shikuar vetëm si dhuratë por edhe përgjegjësi për një Kosovë të integruar në vlerat evropiane! Shumë urime”, ka shkruar Sali Bislimi.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Kryetari i Këshillit të Rrethit të LPK-së të Anamoravës! Komandanti…