20 vjet nga vrasja e Enver Malokut

11 janar 11:12

Sot janë bërë 20 vjet nga vrasja e publicistit dhe anëtarit të LDK-së, Enver Maloku, i cili ishte edhe njeri shumë i afërt me ish-presidentin e ndjerë Ibrahim Rugova .

Kryesia e LDK-së sot do të bëjë homazhe te përmendorja e Enver Malokut në lagjen “Kodra e Diellit” në Prishtinë, kurse pas homazheve kjo parti organizon akademi përkujtimore për Malokun.

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka përkujtuar dy veprimtarë të…