Makina e parë elektrike “Made in Kosova” (Video)

04 nëntor 17:07

Pesë të rinj nga Gjakova të mbështetur nga Fondacioni “Bonevet” dhe disa donatorë të tjerë, arritën pas dy vjetëve pune ta ndërtojnë një makinë elektrike.

Ata shpresojnë se projekti i tyre i quajtur “Electric Buggy”, makina elektrike do të zgjerohet në të ardhmen me qëllim të mbrojtjes së ambientit, shkruan “Radio Evropa e Lirë”.

Makina e parë elektrike “Made in Kosova”

Pesë të rinj nga Gjakova arritën pas dy vjetëve pune ta ndërtojnë një makinë elektrike. Ata shpresojnë se projekti i tyre i quajtur "Electric Buggy”, (Makinë Elektrike) do të zgjerohet në të ardhmen me qëllim të mbrojtjes së ambientit.

Gepostet von Radio Evropa e Lirë am Sonntag, 3. November 2019

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Ministri i Infrastrukturës dhe Transportit, Pal Lekaj, mori pjesë të…