24 viktima dhe 984 raste të reja me Covid në Maqedoni

05 dhjetor 19:50

Ministria e Shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut njofton se gjatë 24 orëve të fundit janë kryer 2 mijë e 995 testime për COVID-19 prej ku 984 persona kanë rezultuar pozitivë.

Gjatë 24 orëve të fundit nga ky virus kanë humbur jetën 24 pacientë.

Instituti i Shëndetit Publik në Maqedoni po ashtu njofton se 631 pacientë janë shëruar nga ky virus.

Rastet pozitive janë: Shkup-398, Kumanovë-47, Dibër-11, Shtip-46, Prilep-59, Tetovë-44, Strugë-15, Veles-32, Manastir-46, Ohër-28, Kavadar-29, Gostivar-46, Gjevgjeli-22, Strumicë-24, Kriva Pallankë-3, Radovish-8, Krushev-1, Koçanë-11, Probishtip-4, Demir Hisar-1, Makedonski Brod-3, Pehçevë-2, Berovë-15, Vallandovë-2, Vinicë-1, dellçevë-26, Kratovë-4, Sveti Nikollë-8, Kërçovë-22, Resnjë-11 dhe Negotinë-15.

 

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Barcelona do të përballet të shtunën në mbrëmje me Cadizin.…