28 Nëntori bashkon Ramën dhe Metën

28 nëntor 2018 | 11:06

Me rastin e 28 nëntorit, në qytetin e Vlorës është zhvilluar një ceremoni e veçantë për ngritjen e flamurit kombëtar.

Në këtë ceremoni merrnin pjesë presidenti i Republikës Ilir Meta, kryeministri Edi Rama, kreu i Kuvendit Gramoz Ruci si dhe personalitete të tjera të politikës.

Presidenti Meta dhe kryeministri Rama zhvilluan homazhe dhe vendosen kurora me lule në monumentin e pavarësisë.

ERTV Live?: 106 VJET PAVARËSI ??

Gepostet von Edi Rama am Mittwoch, 28. November 2018

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Kryetarët e gjashtë komunave me shumicë serbe në Kosovë, të…