285 raste të reja me Covid vetëm në Prishtinë

02 mars 2021 | 15:11

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKShPK) ka njoftuar se nga 488 rastet e reja me Covid, vetëm në Prishtinë 285 persona kanë rezultuar pozitivë me virusin “Korona”.

“Rastet pozitive janë nga komunat: Prishtinë 285 raste, Gjilan 47 raste, Fushë Kosovë 35 raste, Gjakovë 20 raste, Pejë 17 raste, Kamenicë 11 raste, Lipjan 11 raste, Prizren 11 raste, Deçan 6 raste, Drenas 6 raste, Suharekë 5 raste, Malishevë 4 raste, Rahovec 4 raste, Viti 4 raste, Ferizaj 3 raste, Klinë 3 raste, Skenderaj 3 raste, Istog 2 raste, Kaçanik 2 raste, Mitrovicë 2 raste, Novobërdë 2 raste, Obiliq 2 raste dhe me nga një rast komunat Graçanicë, Podujevë dhe Vushtrri”, ka njoftuar IKShPK-ja, raporton “Epoka e re”.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula Von Der Leyen, ka treguar…