Pas Covid-19 dhe valës së të nxehtit, India ballafaqohet me “pushtimin” e miliarda karkalecave

02 qershor 11:19

Numri i të infektuarve me Covid-19 në Indi është duke u rritur dita-ditës, kryeqyteti i këtij vendi është duke u ballafaquar me një valë të të nxehtit që nuk mbahet në mend, kurse 100 milionë njerëz kanë mbetur pa punë, e të njëjtën kohë vendi po lufton me një problem tjetër – “pushtimin” nga miliarda karkaleca.

Shkencëtarët thonë se është “pushtimi” më i tmerrshëm në 25 vjetët e fundit dhe se bëhet fjalë për një lloj unik të karkalecave që lëvizin me shpejtësi të madhe.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Të gjithëve na mungon frekuentimi i restoranteve tona të preferuar…