36 vjet nga vrasja e Kadri Zekës dhe Jusuf e Bardhosh Gërvallës, Haradinaj kujton heronjtë

17 janar 2018 | 10:20

Sot janë bërë 36 vjet vrasja e vëllezërve Gërvalla si dhe e Kadri Zekës.

Kryeministri Ramush Haradinaj ka kujtuar ata në përvjetorin e tyre.

Postimi i plotë i Haradinajt në Facebook:

17 janari është data që u kujton shqiptarëve zinë, por edhe guximin. Guximin për t’i tubuar e për t’u prirë shqiptarëve.

17 janari i lidhë tre viganët e Kosovës, Jusuf e Bardhosh Gërvallen dhe Kadri Zekën, me Gjergjin Kastriotin, në të njëjtën nyje – flijimin për atdhe.

Gërvallajt dhe Zeka, ata tre burra qe me fenerë të ndezur, në mendje e zemër, na e kanë dëftuar rrugën për të arritur lirinë kombëtare. Ata ishin lajmëtarët e lirisë së Kosovës.

Lavdi heronjve të Kosovës Jusuf e Bardhosh Gërvalla dhe Kadri Zeka.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Kryetari i Odës Ekonomike të Kosovës (OEK), Safet Gërxhaliu, ka…