Abrashi e dërgon në Gjykatën Kushtetuese Shpend Ahmetin

29 mars 2018 | 18:00

Ish-kandidati i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK) për kryetar të Prishtinës, Arban Abrashi, ka bërë me dije të enjten se e ka dorëzuar një kërkesë në Gjykatën Kushtetuese, e cila ka të bëjë me vlerësimin e zgjedhjeve të raundit të dytë të balotazhit në Prishtinë, ku fitues doli Shpend Ahmeti.

Ai ka thënë se ky vendim ka ardhur pas një pune disamujore me ekspertë vendorë dhe ndërkombëtarë. I pyetur nëse do të ketë zgjedhje të reja në Prishtinë, Abrashi ka thënë se do ta pres verdiktin final të Gjykatës Kushtetuese.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Ismail Morina, i njohur ndryshe edhe si Ballisti, i shpëtoi…