Aeroporti i Berlinit drejt hapjes

22 nëntor 21:36

Një problem që përfshin komponentët e ndërtimit në terminalin kryesor të Aeroportit Ndërkombëtar të Brandenburgut (BER) në Berlin mund të zgjidhet, deklaruan sot autoritetet  gjermane.

Pas vështirësive të shumta dhe pas një vonese 9-vjeçare, BER është planifikuar të fillojë operimin në tetor të vitit 2020, shkruan “ATSH”. Planifikimi për aeroportin filloi në vitin 1992, menjëherë pas ribashkimit gjerman, por planifikimi i dobët dhe defektet në ndërtim çuan në vonesa dhe rritje të kostove.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
“Kushtetuta e Republikës është Vija e Kuqe dhe e kuqe…