Aksident tragjik në Itali, humb jetën 38-vjeçari shqiptar, lë tre fëmijë jetim

30 dhjetor 17:27

Një shqiptar në moshën 38-vjeçare ka humbur jetën pas një aksidenti automobilistik.

Mediat e huaja, bëjnë me dije se ngjarja ka ndodhur në rrugën në Villafranca të Astit në Itali, ku 38-vjeçari i cili po udhëtonte me mjetin e tij tip ‘Fiat Panda” është përplasur me një mjet tjetër.

Sipas informacioneve emri i viktimës është Klodian Tatani, babi i tre fëmijëve.

Ndërsa si pasojë e aksidentit kanë mbetur të plagosur dy persona të tjerë.

Dyshohet se në momentin e aksidentit rruga ka qenë e lagësht dhe e rrëshqitshme. Shkak për aksidentin është bërë mjeti tjetër që humbi kontrollin dhe u përplas kokë më kokë me makinën që drejtonte shqiptari.

Policia ka arritur menjëherë në vendngjarje dhe po merret me hetimin e aksidentit.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Ish-presidenti afgan, mbrojti vendimin e tij për të ikur nga…