Albin Kurti: Do ta nisim ndryshimin në Shqipëri

03 mars 2021 | 23:41

Kreu i Vetëvendosjes, Albin Kurti sonte një postim në Facebook ia ka kushtuar Boiken Abazit, anëtarit të partisë që jeton e vepron në Shqipëri.

Kurti thotë se synimet kanë që Abazin ta çojnë në Kuvend të Shqipërisë dhe të nisin ndryshimet atje. Paksa e çuditshme apo jo, sepse atje ka kush të bëjë ndryshimet.

Ja postimi i plotë:

Politika nuk përparon pa u thënë e vërteta. E vërteta për Tiranën do të thuhet nga deputeti Boiken Abazi. Boikenin e njoh prej më se 15 vitesh dhe bashkëpunoj me të. Ai është i ndershëm e i qëndrueshëm, i arsimuar mirë dhe studioz, i matur dhe i guximshëm. Boikeni as nuk shitet, as nuk blihet. Prandaj, do ta mbështesim Boikenin dhe do ta çojmë në Kuvendin e Shqipërisë, që ta nisim ndryshimin.

 

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Barcelona ka bërë përmbysjen e madhe kundër Sevilla dhe është…