Ali Ahmeti: Rrudhat e Demaçit ishin hartë e mundit shekullor të kombit

26 korrik 2018 | 20:21

Pas lajmit se ka ndërruar jetë veprimtari i çështjes kombëtare dhe i burgosuri politik, Adem Demaçi, kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, në Maqedoni, Ali Ahmeti, i ka shprehur ngushëllime familjes Demaçi dhe shqiptarëve.

Postimi i plotë i Ahmeti në llogarinë e vet në “Facebook”:

Frymëzimi jonë, simboli i rezistencës kombëtare, themeli i pavarësisë, shëmbëlltyra e përpjekjeve të gjeneratave të tëra për liri na la në moshën 82 vjeçare.

I madh. I papërsëritshëm. I përhershëm.

Vepra yte Bac, shembullore
Kontributi yt, i përjetshëm.
Kujtimi për ty, i pashuar.
Rrudhat e tua, hartë e mundit shekullor të kombit.

Dheu i Kosovës yte që e mbaje mbi shpatulla me dekada të tëra, nga nesër do ta kesh mbi gjoksin tënd krenar.

Ngushëllime familjes, miqve dhe çdo shqiptari për këtë vigan.

Lavdi për jetë të jetëve.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Pas lajmit se ka ndërruar jetë veprimtari i çështjes kombëtare…