Alissoni, portieri i vitit 2019

02 dhjetor 21:16

Portieri i Liverpoolit, Alisson Becker është shpallur portieri i vitit 2019. Ai e ka ndihmuar skuadrën angleze të dalë fituese e Ligës së Kampionëve, kurse në garë për numrin një në botë i mposhti Ter Stegenin, Llorisin, Kepan.

“Është nder i madh të jem këtu, me këta lojtarë të mëdhenj, si ferma ashtu edhe meshkuj. Falënderoj gruan, familjen time që mbështesin gjithmonë, prindërit e mi që janë në Brazil dhe besoj po më shohim. E falënderoj zotin për gjithë këtë që më ka dhënë këtë vit. Fituam Championsin Legauen, disa tjerë trofe personal, ndihem i bekuar. Faleminderit edhe skuadrës, stafit të Liverpoolit, Faleminderit”, ka thënë Alissoni.

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Ish-mbrojtësi i Ajaxit dhe tash Juventusit, Matthijs de Ligt është…