Alma Loki mposht serben në finale dhe shpallet kampione e Ballkanit

24 shkurt 2024 | 17:16

Alma Loki e ka fituar medaljen e artë në Kampionatin Ballkanik të mbajtur në Podgoricë, disiplina e katave.

Karateistja kosovare në përballjen finale për të artën mposhti kundërshtaren serbe, Neda Milosevic.

Kjo është medalja e parë ndërkombëtare për ekipin e karatesë të Kosovës në disiplinën kata.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Kombëtarja e Kosovës në konkurrencën e femrave e ka vazhduar…