Apostolova kërkon angazhim më të shtuar në zbatimin e MSA-së

13 qershor 09:10

Shefja e misionit të Bashkimit Evropian në Kosovë, Natalia Apostolova, i është adresuar të martën kabinetit qeveritar sa i përket zbatimit të reformave evropiane ERA 2017.

Ajo ka bërë me dije se në shtator të këtij viti komisionari për Zgjerim dhe Politikat e Fqinjësisë, Johannes Han, do ta vizitojë Kosovën dhe do të shikojë se çfarë është arritur nga ERA 2017, shkruan “Epoka e re”.

Ajo ka thënë se Kosova e ka rastin të tregohet një partnere e besueshme e BE-së në zbatimin e zotimeve që ka marrë në raport me agjendën evropiane.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli, ka raportuar të…