Arda Turan nga futbollisti në boksier

10 tetor 2018 | 23:44

Në huazim këtë sezon në Basaksehir nga Barcelona, Arda Turan është përleshur në një vend të Stambollit të mërkurën, gjatë së cilës ai theu hundën e Berkay, një këngëtar i famshëm turk.

Siç raportohet nga shtypi lokal, grindja ndodhi pasi Turan iu afrua gruas së këngëtarit.

Momente më vonë, Berkay qëndroi ballë për ballë me Arda, e qortoi për qëndrimin e tij dhe filloi luftën.

Lojtari menjëherë thyen hundën e Berkaj, që do të thotë se duhej të transferohej në spital, ku ai operohej shpejt.

Megjithatë, konflikti nuk përfundoi atje. Sipas disa mediave lokale, Arda shkoi në spital dhe iu afrua gruas, duke i kërkuar asaj të xhironte atë për t’i dhënë fund jetës së tij.

Lojtari mohoi menjëherë këtë informacion në rrjetet e tij sociale, edhe pse ai pranoi se lufta u zhvillua.

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Anëtari i zgjedhur i presidencës së Bosnjës, Zheljko Komshiq, ka…