Arlinda Dinarica i bashkohet KHF Istogu

10 gusht 14:01

Hendbollistja e njohur, Arlinda Dinarica është transferi i fundit i skuadrës së Istogut. Arlinda ka përvojë edhe në hendbollin gjerman dhe turk.

“Arlinda Dinarica është hendbollistja me e re e Istogut, karrierën e ka filluar të skuadra e Çairit nga Shkupi, pastaj ka kaluar të Kastrioti i Ferizajt, për të vazhduar në Gjermani, ndërsa të Istogu vjen nga skuadra e Superligës Turke, Tekirdag Suleymanpasa sportif A.Ş”, thuhet në njoftimin e KHF Istogu.

Dinarica është paraqitur edhe për përfaqësueset U17 dhe U19 të Maqedonisë së Veriut, hendbollistja nga Shkupi luan në pozitën e alos së djathtë.

 

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Heronjtë Bekim Berisha, Elton Zherka, Bedri Shala e Përmet Vula…