Arrestime të reja në Turqi lidhur me vrasjen e ambasadorit rus

15 dhjetor 12:49

Mediat turke kanë raportuar se është arrestuar një i dyshuar tjetër lidhur me rastin e vrasjes së ambasadorit rus në Turqi gjatë vitit të kaluar.

Autoritetet kanë arrestuar ish zyrtarin policor, Ramazan Yucel në Ankara, pasi e kanë marrë në pyetje.

Ambasadori rus, Andrei Karlov ishte qëlluar me armë zjarri në një ekspozitë me fotografi në Ankara gjatë vitit të kaluar, nga një sulmues që kishte bërtitur, “Mos e harroni Alepon”, dhe shprehje të tjera, të cilat duket të kenë pasur lidhje me përfshirjen e Rusisë në konfliktin sirian.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Basketbollistët e Golden State fituan 112-97 ndaj Dallas në takimin…