Golden State mposhti Dallasin

15 dhjetor 2017 | 12:47

Basketbollistët e Golden State fituan 112-97 ndaj Dallas në takimin e luajtur në fushën e ekipit kampion, që korrën suksesin e 24-të sezonal në NBA.

Një ndeshje e mirë e Warriors, ku nuk u ndie mungesa e Curryt, ende i dëmtuar. Durant ishte magjik në fushë, autor i 36 pikëve dhe 11 rebaund, mbështetur nga Thompson me 25 pikë, ndërsa te Dallas mungoi lojtari lider.

Rezultatet: Atlanta – Detroit 91-105, Brooklyn – New York 104-111, Cleveland – Lakers 121-112, Minnesota – Sacramento 119-96, Golden State – Dallas 112-97.

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Vllazrim Krasniqi Mon Balaj dhe Arben Xheladini dhe së fundmi…