Arrestohet një i dyshuar për krime lufte gjatë vitit 1999 në Kamenicë

09 qershor 10:31

Është arrestuar një i dyshuar kosovar për krime lufte kundër popullsisë civile.

Bazuar në raportin 24-orësh të Policisë së Kosovës, bëhet e ditur se bëhet fjalë për krime në qershor të vitit 1999, në Kamenicë.

“Kamenicë 19.06.1999 – NN. Lidhur me rastin është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar dhe i njëjti pas intervistimit, me vendim të prokurorit, është dërguar në mbajtje”, thuhet në raport.

I njëjti me vendim të prokurorit, është dërguar në mbajtje.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Kryeministër i Shqipërisë, Edi Rama dje tregoi publikisht se e…